Gegužės 14 dieną Jonavos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) fitodizaino studijos lankytojos leidosi į pavasarišką pažintinę-edukacinę išvyką. Šį kartą kelionės tikslas buvo ypatingas – žaliuojantis ir banguojantis Lietuvos pajūris, padovanojęs ne tik puikių emocijų, bet ir kūrybinio įkvėpimo.
Pirmoji stotelė neatsitiktinai buvo pasirinkta Kretinga. Fitodizaino studijos narėms, kasdien puoselėjančioms meilę augalams ir grožiui, Kretingos dvaro žiemos sodas paliko neišdildomą įspūdį. Čia keliauninkės grožėjosi egzotine augalija ir vėliau lankėsi grafų Tiškevičių rūmuose, kur gyvai prisilietė prie turtingos krašto istorijos. Didelio dėmesio sulaukė ir senasis dvaro malūnas, kuriame šiuo metu įrengta itin įdomi ir interaktyvi ekspozicija.
Tęsdamos kelionę, jonaviškės užsuko į netoliese esančius Darbėnus. Čia jų laukė netikėtas ir labai originalus atradimas – privatus Kaklaraiščių muziejus. Ši unikali vieta nustebino eksponatų gausa bei kūrybiškumu, o fitodizaino meistrės dar kartą įsitikino, kad žmogaus fantazija neturi ribų.
Galutiniu ir labiausiai lauktu kelionės tašku tapo pavasariškai gaivi Palanga. Kas gali būti geriau už pasivaikščiojimą po ošiantį, banguojantį pajūrį ir tyro oro gurkšnį?
Po turiningos dienos keliauninkės susirinko bendrų pietų „Močiučių rezidencijoje“. Jaukioje aplinkoje dalindamosi dienos įspūdžiais, fitodizaino studijos lankytojos džiaugėsi, kad ši išvyka ne tik praturtino žinias, bet ir dar labiau sutvirtino jų bendrystę.
Mokslo metai eina į pabaigą, tačiau energija ir noras pažinti pasaulį Jonavos TAU bendruomenėje – neišsenka!
J. Usevičienė, fitodizaino studijos vadovė