Gegužės 21 dieną Jonavos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Užsienio kalbų fakulteto vokiečių kalbos grupių studentai leidosi į turiningą pažintinę kelionę po Kaišiadorių rajoną. Studentus lydėjo dėstytojos Helena Naraškevičienė ir Aldona Matulevičienė.
Kelionės pradžią palaimino puikus oras ir pakili nuotaika. Lydimi charizmatiško gido Aurelijaus, jonaviškiai pirmiausia grožėjosi užburiančia Kauno marių panorama, atsiveriančia nuo Mergakalnio atodangos. Vėliau keliautojai aplankė seniausią rajone Kruonio bažnyčią, kurioje išlikusios unikalios XVII amžiaus dvarininkų Oginskių sarkofagų plokštės. Didžiulį įspūdį visiems paliko ir išskirtinė Kalvių Šv. Antano Paduviečio rotondinė bažnytėlė.
Edukacinė išvyka tęsėsi Žiežmariuose bei pačiuose Kaišiadoryse. Čia studentai susipažino su įžymiomis miesto vietomis bei išgirdo daugybę įdomių, mažai kam žinomų istorinių faktų.
Po gardžių ir sočių pietų Žasliuose įsikūrusioje „Lapės arbatinėje“, kelionės maršrutas nusidriekė link Paparčių Aušrinės Marijos moterų vienuolyno. Čia TAU bendruomenę šiltai pasitiko vienuolyno vyresnioji sesuo. Ji supažindino svečius su šventovės įkūrimo istorija bei griežta vienuolių gyvenimo regula. Studentai turėjo progą apsilankyti netradicinėje vienuolyno bažnyčioje bei įsigyti pačių vienuolių rankomis su meile gamintų suvenyrų ir skanumynų.
Nors namo grįžo šiek tiek pavargę, kelionės dalyviai džiaugėsi dvasine atgaiva ir pilna kraitele įspūdžių. Tiesa, ši kelionė dar nesibaigė – patirtus įspūdžius ir naujas žinias studentai jau kituose užsiėmimuose aptars ir įtvirtins vokiečių kalba.
L. Kiseliova, Užsienio kalbų fakulteto (vokiečių kalbos grupės) klausytoja